دندانپزشک کودکان

بهترین دندانپزشک اطفال در شیراز

کلینیک دندانپزشکی اطفال در شیراز

بررسی مشکلات دهان و دندان کودکان امری ضروری و مهم است که توسط دندانپزشکان اطفال انجام می شود. دندانپزشک اطفال در شیراز موظف است در خصوص مباحثی همچون روند رشد و نمو، روانشناسی و بیماری های کودکان آگاهی کافی داشته باشد. از طرف دیگر اقدامات لازم برای پیشگیری از برخی بیماری ها را انجام و نتایج کار خود را مورد ارزیابی قرار دهد. در واقع این متخصص می تواند تمامی مسائل دندانپزشکی کودکان و نوجوانان (از بدو تولد تا نوجوانی) را تشخیص و درمان کند.

دندانپزشک اطفال در شیراز به صورت کاملا تخصصی در زمینه روش های ترمیم دندان، فک و لثه کودکان آموزش دیده است. به همین دلیل به انواع بیماری های این حوزه و عواقب احتمالی آنها آگاه است. از اینرو وظیفه ی او تلاش برای کسب اطمینان از سلامت دهان و دندان کودکان است. پوسیدگی دندان یکی از مشکلات متداول در بین کودکان است که موجب نگرانی دندانپزشکان شده است. آنها با تشویق کودکان به داشتن عادت غذایی سالم، تلاش می کنند که دندان های آنها را تقویت کنند.

دندانپزشک اطفال به طور کلی در زمینه سلامت دهان و دندان نوزادان، کودکان و نوجوانان تخصص دارد. از این رو وظیفه ی خود می داند که به منظور ایجاد عادت های سالم برای کودکان، والدین را آگاه کند و آموزش های لازم را ارائه دهد. به طور کلی حوزه فعالیت دندانپزشکان اطفال شامل موارد زیر می شود.

 • جرمگیری
 • ارتودنسی
 • عصب کشی
 • بریج دندان کودکان
 • و …

لازم به ذکر است تمامی خدمات مذکور با استفاده از بیهوشی و بی حسی موضعی انجام می شود تا کودکان متحمل درد و رنج نشوند. با ما در ادامه همراه باشید تا نکات مهم درباره دندانپزشکی کودکان بهمراه لیستی از دندانپزشکان اطفال شیراز را در سایت دندانپزشک برتر شیراز به شما ارائه نماییم.

دندانپزشک اطفال در شیراز
دندانپزشک اطفال در شیراز

متخصص دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی یکی از زیر مجموعه های علم پزشکی است که به صورت تخصصی به سلامت دهان و دندان می پردازد. در واقع وظیفه ی دندانپزشکان تشخیص و درمان مشکلات مربوط به دهان و دندان است. دندانپزشک اطفال به صورت تخصصی در این زمینه تحصیل کرده است؛ به همین دلیل به راحتی بیماری های دهان و دندان کودکان را تشخیص می دهد و درمان می کند. دندانپزشک اطفال در شیراز با تمامی روش های ترمیمی دندان کودکان  و همچنین مشکلات مربوط به فک و لثه آشنایی دارد. از اینرو، این قبیل مشکلات را با توجه به عواقب حاصل از آنها شناسایی و درمان می کند.

لیست بهترین دندانپزشکان متخصص اطفال در شیراز

نام آدرس تلفن
کلینیک دندانپزشکی تخصصی مهر سبا شیراز، خیابان رادفر، پنجاه متر بعد از بیمارستان دنا، قبل از کوچه 3،ساختمان پزشکان سبا، واحد 6 09170001782
دکتر مریم صلاحی اردکانی شیراز، بلوار شهید رجایی (فرهنگ شهر)، بعد از کوچه 36، ساختمان دردانه، ورودی دوم، طبقه فوقانی شیرینی تمشک، واحد 10 09164391200
07136327023
دکتر مریم زراعت کار شیراز، بلوار چمران، نیایش، روبروی مجتمع پزشکی نیایش، ساختمان هیراد، کلینیک دندانپزشکی دیجیتال تبسم 07136541295
09029025190
دکتر بنیامین غفاری پور شیراز، قبل از چهارراه ملاصدرا، روبروی کوچه 3 بعثت 07191033091
09394147107
دکتر سلیمان فیجان شیراز، قصردشت، کوچه 32، مجتمع پارس، طبقه 4، واحد 7 09170482277
07136276615
دکتر الهام سلطانی مهر شیراز، قصردشت، چهارراه زرگری، به سمت ولیعصر، رو به روی کوچه 69، ساختمان رایمون، طبقه 2، واحد 201 07136269458
09902052242

آشنایی با  کلینیک دندانپزشکی کودکان و خدمات آن

در “سایت دندانپزشک برتر” بخشی مخصوص کودکان و اطفال در نظر گرفته شده است که به صورت تخصصی به برطرف کردن مشکلات دهان و دندان کودکان می پردازد. از اینرو شما با مراجعه به این سایت، بدون اتلاف وقت، می توانید اقدام به رزرو نوبت کنید و در اسرع وقت مشکلات دهان و دندان کودکان خود را برطرف کنید. خدمات ارائه شده در این کلینیک تمامی خدمات درمانی حوزه دهان و دندان را در بر می گیرد، که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

 • جرمگیری دندان کودکان
 • ارتودنسی دندان کودکان
 • عصب کشی دندان کودکان
 • بریج دندان کودکان
 • و …

 چرا باید به کلینیک دندانپزشکی کودکان در شیراز مراجعه کرد؟

در مرحله اول مراجعه به کلینیک، دندانپزشک اطفال در شیراز وضعیت دهان و دندان کودک شما را مورد بررسی قرار می دهد. در واقع در این مرحله وضعیت دندان های شیری و لثه مورد بررسی قرار می گیرد و معاینه می شود. بهتر است در همین مرحله اول، در خصوص عادت های کودکان همچون شیوه مکیدن پستانک و … نیز با دندانپزشک مشورت شود. باید به این نکته دقت داشت که مکیدن طولانی مدت پستانک نه تنها رشد دندان کودک را مختل می کند، بلکه موجب می شود دندان ها زاویه دار رشد کنند. از طرف دیگر دندانپزشک اطفال در شیراز می تواند با سرعت بالا دندان های کودک را تمیز کند. این کار بدون ایجاد درد و در حضور والدین انجام می شود.

دندانپزشک اطفال در شیراز به واسطه مدرک تخصصی خود قادر است مراقبت و آموزش های ملایم تری را برای کودکان ارائه دهد. از طرف دیگر در زمینه ی برطرف کردن مشکلات کودکان با مشکلات خاص یا معلولیت نیز توانمند است. با توجه به مطالب ذکر شده، تفاوت فاحشی بین دندانپزشک اطفال و دندانپزشک عمومی وجود دارد.

وظایف دندانپزشک اطفال در شیراز

روند درمان دندان های کودکان، نوجوانان، افراد با نیاز های خاص و معلولین باید ملایمتر باشد. اهمیت این موضوع به اندازه ای است که دندانپزشکان اطفال به صورت تخصصی در این حوزه تحصیل کرده اند. برنامه کارایی آنها به گونه ای تدوین شده است که در بیمارستان ها یا کلینیک ها، کودکانی که مشکلات حاد دندانی دارند و نیازمند درمان های شدید هستند را معاینه و به امور اورژانسی و پیچیده آنها رسیدگی کنند.

دندانپزشک اطفال در شیراز در ارتباط تنگاتنگ با دندانپزشک عمومی است و با هم همکاری نزدیکی دارند. این بدان معنا است که دندانپزشک عمومی بیماران منتخب، کودکان و نوجوانان را به دندانپزشک اطفال ارجاع می دهد. بسیاری از متخصصان دندانپزشکی کودکان علاوه بر فعالیت در کلینیک های تخصصی، در دانشکده های دندانپزشکی نیز مشغول به فعالیت هستند. از اینرو آنها تحقیقات گسترده ای در زمینه توسعه روش های درمان مشکلات دهان و دندان کودکان انجام و از این طریق دانش خود را توسعه می دهند.

مزایای استفاده از دندانپزشک اطفال در شیراز

دندانپزشک اطفال در شیراز همچون سایر دندانپزشکان در زمینه سلامت دهان و دندان تحصیل می کند. او در این دوره با بیماری های دندان به ویژه پوسیدگی دندان آشنایی پیدا می کند و روش های پیشگیری و درمان آنها را می آموزد. از این رو آمادگی لازم برای آموزش والدین را دارد. او به والدین یاد می دهد که چگونه به بهترین شیوه به کودکان خود روش های حفظ بهداشت دهان و دندانشان را بیاموزند.

از طرف دیگر متخصص دندانپزشک اطفال در شیراز می تواند ارتباط موثری با کودکان داشته باشد و اعتماد آنها را جلب کند. در واقع با رفتار خوب و نشستن در کنار کودکان، ابتدا باب آشنایی و دوستی را باز می کند. سپس با کلمات ساده مشکل کودک را برای او توضیح می دهد تا او آمادگی درمان را داشته باشد. در واقع با لحن آرام و دوستانه اعتماد کودکان و نوجوانان را جلب می کند. این اعتماد دو جانبه روند درمان را ساده تر می کند.

سن مناسب برای مراجعه به دندانپزشکی اطفال

مراجعه به دندانپزشک اطفال در شیراز محدودیت سنی ندارد و از بدو تولد تا زمان دانشگاه می توان به او مراجعه کرد. در واقع این دندانپزشک، نیازهای درمانی بیماران جوان را نیز می تواند برطرف کند. بسیاری از افراد در سنین بزرگسالی (بالاتر از 18 سال) به دندانپزشک دوران کودکی خود مراجعه می کنند، زیرا از سوابق درمانی و تاریخچه دندان ها آگاهی کافی دارد.

 

تفاوت دندانپزشک عمومی با دندانپزشک اطفال

دندانپزشکان عمومی در طی دوران تحصیل خود واحدهایی را برای درمان بیماری های دهان و دندان کودکان می گذارند و توسط متخصصان اطفال آموزش می بینند. با این وجود آنها نمی توانند جایگزین مناسبی برای دندانپزشک اطفال باشند زیرا متخصصان اطفال در درمان کودکان موفق تر و ماهر تر هستند. دندانپزشکان اطفال وظایفی مشابه دندانپزشکان عمومی دارند اما به واسطه آموزش های تخصصی که دیده اند، موقعیت و چالش های درمان کودکان را به خوبی مدیریت می کنند.

دندانپزشک اطفال در شیراز این آمادگی را دارد که کودکان به معاینه و درمان واکنش های متفاوتی را نشان دهند. کودک با قرارگیری در محیط جدید دچار استرس می شود و با ترس فراوان به درمان مقاومت نشان می دهد. این امر زمان هایی که نیازهای درمانی بیمار بیشتر است، شدت می یابد. در برخی از مواقع کودک ممکن است معلولیت یا مشکلات خاص داشته باشد که در این مواقع دندانپزشک از آرامبخش و بیهوشی استفاده می کند.

در جهت کاهش استرس کودکان، کلینیک” دندانپزشک برتر” برای کودکان فضای خاصی را در نظر گرفته است. این فضا بسیار دلباز و زیبا است و می تواند کودکان را سرگرم کند و از استرس آنها بکاهد.

یافتن دندانپزشک اطفال مناسب

وظایف دندانپزشک اطفال در شیراز به مراتب سخت تر از سایر دندانپزشکان است. مراجعه کودکان به دندانپزشکی به ویژه در جلسه اول که آنها هیچ ذهنیتی ندارند، بسیار چالش برانگیز است. بنابراین اگر والدین بدانند چه چیزی در انتظار آنها است، از حجم استرسشان کاسته می شود. از طرف دیگر روند درمان کودکان، حساسیت بالایی دارد و باید توسط متخصصان این امر صورت گیرد.

بنابراین توصیه می شود برای یافتن دندانپزشک اطفال در شیراز ابتدا تا می توانید در گوگل جستجو و گزینه های خود را بررسی کنید. بدون شک در این مسیر متوجه اعتبار کادر تخصصی ” سایت دندانپزشک برتر” خواهید شد.  سپس به متخصص منتخب خود مراجعه و با او صحبت کنید. او به شما توصیه های ارزشمندی خواهد کرد که لازم است جدی گرفته شود. بهترین دندانپزشک اطفال می تواند لبخند کودک شما را برای یک عمر زیبا و سلامت دندان های او را تضمین کند.

دندانپزشک اطفال در شیراز
دندانپزشک اطفال در شیراز

دندان های شیری و شیوه مراقبت از آنها

یکی از مباحثی که دندانپزشک اطفال در شیراز به آن تاکید دارد، سلامت دندان های شیری است. اولین دندان شیری در سنین کم یعنی زیر یک سالگی از لثه خارج می شود. دندان های شیری سفید و کاملا سالم هستند، اما به مرور زمان در اثر شیر مادر و مکمل های مختلف همچون آهن تغییر رنگ می دهند و دچار پوسیدگی می شوند. دندان های شیری موقتی هستند و اصولا تا سنین بین هفت تا ده سالگی جای خود را به دندان های اصلی می دهند. با این وجود والدین موظفند با روش‌ های درست و اصولی از این دندان ها مراقبت کنند تا دچار خرابی و پوسیدگی نشوند.

پوسیدگی دندان امری اجتناب ناپذیر است که هم برای دندان های شیری و هم دندان های اصلی رخ می دهد و هیچ محدودیت سنی ندارد. با این وجود دندان های شیری مقاومت کمتری از دندان های اصلی دارند به همین دلیل بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار دارند. دندان های شیری در برخی از مواقع دچار پوسیدگی شدید می شوند. به طوری که بی دلیل در دهان کودک پودر می شوند. در این صورت دندان باید به طور کامل و از ریشه کشیده شود. برای جلوگیری از بروز مشکلاتی از این نوع لازم است هر شش ماه یکبار سلامت دندان های شیری کودک مورد معاینه و بررسی قرار گیرد.

با پر کردن دندان شیری پوسیده می توان سلامت دندان را تا زمان افتادن طبیعی آن حفظ کرد. مراقبت درست از دندان شیری از بروز مشکلات گوارشی جلوگیری می کند. همچنین مانع از مشکلات مختلف دهان و دندان همچون بی نظمی دندان، دندان درد، تغییر رنگ(تیرگی) و … می شود.

پرکردن دندان شیری توسط دندانپزشک اطفال در شیراز

دندانپزشک اطفال در شیراز موظف است که مشکلات مربوط به دندان های شیری را تشخیص و به خوبی درمان کند. دندان های شیری فاقد عصب های محکم و مقاوم هستند از اینرو احتمال پوسیدگی و خراب شدن آنها بسیار بالا است. اگر دندان پوسیده شده باشد، کودک بعد از مصرف مواد قندی یا آب سرد و گرم متحمل درد می شود. بهترین راهکار، پر کردن دندان شیری است. در این روش نقاط پوسیده از روی دندان جدا و مواد خاصی جایگزین آن می شود.

کلینیک دندانپزشکی کودکان

حفظ سلامت دندان های شیری موجب افزایش سلامت دندان های اصلی می شود. بنابراین این دندان ها باید با روش های درست ترمیم شوند. در صورتی که دندان های شیری به نوبت و یکی یکی و به صورت کاملا طبیعی بیفتند می توان انتظار داشت که دندان های اصلی مرتب و اصولی رشد کنند.

سلامت فک و دندان تا حد بسیار زیادی وابسته به سلامت دندان های شیری است. کشیدن دندان شیری یا افتادن زودهنگام آن فضای خالی در دهان ایجاد می کند که موجب فاصله افتادن بین دندان های اصلی می شود. در این صورت کودک برای از بین بردن فواصل بین دندان های خود مجبور است از درمان های دیگر همچون ارتودنسی استفاده کند.

تلاش دندانپزشک اطفال در شیراز بر این است که کودک در طول پر کردن دندان، متحمل درد نشود. از اینرو  سعی می کند در صورت لزوم از بی حسی استفاده کند. البته در روند عصب کشی به طور قطع از بی حسی استفاده می شود تا کودک به هیچ عنوان درد نکشد. روند درمان پوسیدگی های سطحی بدون درد است و نیاز به بی حسی ندارد. به همین دلیل هرچه تشخیص پوسیدگی زودتر صورت گیرد، درد کودک کمتر و سلامت دندان او بیشتر خواهد بود.

 مراقبت های لازم بعد از پرکردن دندان شیری کودکان

دندانپزشک اطفال در شیراز بعد از اتمام پر شدن دندان توصیه های لازم را می کند. با این وجود بعد از پر کردن دندان های شیری نیازی به مراقبت های خاص نیست. بهتر است تا یک ساعت بعد از پر کردن، به منظور محکم شدن مواد دندانپزشکی، کودک از خوردن و آشامیدن اجتناب کند.

آشنایی با فلوراید تراپی اطفال

دندانپزشک اطفال در شیراز همواره به فلوراید تراپی تاکید دارد و آن را توصیه می کند. فلوراید بهترین مواد، برای تقویت و تمیز کردن دندان های کودکان است.  این ماده نه تنها برای دندان های شیری بلکه برای دندان های اصلی نیز قابل استفاده است. این ماده یک شوینده مناسب برای دندان های واقعی نیز به حساب می آید.

دندان های دائمی در سال های ابتدایی رشد خود به شدت مستعد پوسیدگی هستند، به همین دلیل باید مراقبت از آنها را جدی گرفت. به منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان در سال های اولیه، از فلوراید تراپی استفاده می شود. این ماده مقاومت دندان ها را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد و مانع از پوسیدگی آنها می شود. لازم به ذکر است علاوه بر کودکان، بزرگسالان نیز می توانند از فلوراید تراپی استفاده کنند. دندان های برخی از بزرگسالان مستعد پوسیدگی هستند و آنها با اینکار سلامت دندان های خود را تضمین می کنند.  در روند فلوراید تراپی، فلوراید به صورت وارنیش یا ژل، برای یک بازه زمانی مشخص روی دندان ها قرار داده می شود.

برای انجام فلوراید تراپی، چه برای کودکان و چه بزرگسالان، لازم است به یک کلینیک معتبر و یک دندانپزشک صاحب نام مراجعه شود. زیرا زمانی نتیجه مورد نظر ظاهر می شود که از مواد درجه یک و باکیفیت استفاده شده باشد. فلوراید تراپی سلامت دندان ها را در برابر عوامل مخرب تضمین می کند و موجب طیف خاطر شما می شود.

دندانپزشک اطفال در شیراز، فلوراید را به صورت ژل یا وارنیش استفاده می کند و آن را روی دندان کودک قرار می دهد. در این صورت سلامت دندان ها حفظ می شود. با این وجود بهتر است که شما به صورت اصولی و درست از سلامت دندان های خود و کودکانتان محافظت کنید تا دیگر به روش های جانبی و اضافی نیاز نداشته باشید.  اگرچه با فلوراید تراپی می توان دندان هایی سالم، زیبا و مقاوم داشت.

بهترین دندانپزشک متخصص کامپوزیت دندان در شیراز را در سایت دندانپزشک برتر شیراز میتوانید مشاهده نمایید.

نکات مهم بعد از فلوراید تراپی

دندانپزشک اطفال در شیراز بسته به شرایط دندان ها تشخیص می دهد که فلوراید تراپی با ژل بهتر است یا وارنیش. در هر دو روش لازم است که کودکان و حتی بزرگسالان تا حدود یک ساعت از خوردن و آشامیدن خودداری کنند. نوشیدنی ها و خوراکی های خیلی گرم و سرد ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. بهتر است در صورت نیاز به خوردن چیزی، نیم ساعت بعد از فلوراید تراپی یک لیوان آب ولرم نوشیده شود.

استفاده از فلوراید تراپی دندان ها را حساس می کند، به همین دلیل دندانپزشک اطفال در شیراز استفاده از غذاهای سفت را تا 24 ساعت بعد از فلورایدتراپی ممنوع می کند. همچنین بهتر است که از زدن مسواک خودداری شود. با خوردن مواد غذایی سفت یا شستشوی مکرر دندان ها، مینای دندان ممکن است آسیب ببیند.

فلوراید تراپی ممکن است موجب تغییر رنگ دندان های شما یا کودکتان شود. جای نگرانی نیست زیرا این امر کاملا موقتی است و بعد از 24 ساعت برطرف می شود و رنگ دندان به حالت طبیعی خود باز می گردد. فواصل زمانی بین فلوراید تراپی را دندانپزشک متخصص بسته به شدت پوسیدگی دندان تعیین می کند. به طور کلی ممکن است هر سه، شش یا دوازده ماه یکبار لازم باشد که اجرا شود. در نهایت باید به این نکته دقت داشت که این احتمال وجود دارد که بعد از فلوراید تراپی نوشیدن چای داغ، شیر و یا قهوه ضرر داشته باشد. بنابراین نکات لازم و ضروری را از دندانپزشک خود جویا شوید تا اثرات مثبت فلوراید تراپی قربانی یک سهل انگاری نشود.

کلام آخر

امیدواریم لیست دندانپزشک اطفال در شیراز مورد توجه شما واقع شده باشد شما همچنین میتوانید لیست کاملی از دندانپزشکان شیراز را نیز در سایت دندانپزشک برتر شیراز مشاهده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. بنظر شما کدوم دندانپزشک اطفال تو شیراز بهتره برای پسرم 5 سالشه.

  1. راضیه عزیز ، لطفا سوابق دندانپزشکان معرفی شده در دندانپزشک برتر را بررسی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا