ایمپلنت

بهترین دکتر ایمپلنت در شیراز

از دست دادن دندان ها نه تنها زیبایی ظاهری را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه موجب کاهش اعتماد بنفس و بروز بیماری های گوارشی نیز می شود. یکی از راه حل های طولانی مدت برای برطرف کردن این مشکل، کاشت یا ایمپلنت در شیراز است. در کاشت دندان، پیچ تیتانیوم به طور مستقیم در استخوان فک قرار می گیرد. این پیچ در واقع نقش ریشه های از بین رفته دندان را ایفا می کند.
بعد از این مرحله استخوان های اطراف ایمپلنت، پیچ را در خود ذوب می کند. این امر بر محکم نگه داشتن ایمپلنت اثرگذار است. در نهایت یک دندان کاذب که می تواند تاج یا پروتز مصنوعی باشد، بر روی پیچ (قسمت بالای ایمپلنت) قرار می گیرد. در این صورت دندان های جدید با جلوه طبیعی، جایگزین دندان های از بین رفته می شوند. لازم به ذکر است امکان استفاده از تاج یا دندان مصنوعی بر روی ریشه دندان های طبیعی نیز وجود دارد.
شما می توانید از ایمپلنت اختصاصی، تنها برای یک دندان خود استفاده کنید. همچنین اگر تعداد دندان های از دست رفته شما بیش از یک عدد باشد، امکان انجام چندین کاشت نیز وجود دارد. باید به این نکته اشاره کرد که روش کاشت برای یک یا چند دندان مشابه است. اگر تعداد دندان های از دست رفته شما کم است و این امر لبخند شما را تحت تاثیر قرار داده است، می توانید از چهار تا شش ایمپلنت پشتیبانی شده توسط یک پل استفاده کنید. برای انجام ایمپلنت در شیراز توسط متخصص حرفه ای و با سابقه با ما در ادامه در سایت دندانپزشک برتر همراه باشید.

ایمپلنت دندان و کاربردهای آن

ایمپلنت دندان یک واژه تخصصی است که افراد بعد از کشیدن دندان خود، به وفور با آن مواجه می شوند. شاید بسیاری با این واژه و مفهوم آن آشنایی نداشته باشند. برخی از افراد فارغ از سن خود مجبور می شوند برای جلوگیری از آسیب های بیشتر، دندان های دائمی خود را از ریشه جدا کنند. در این صورت جای دندان، خالی می شود و نمای ناخوشایند ایجاد می کند. از طرف دیگر لثه در معرض آسیب های جدی قرار می گیرد. اگر بر روی لثه دندانی وجود نداشته باشد و برای مدت طولانی خالی بماند، به مرور زمان لثه سلامت و استحکام خود را از دست می دهد و نازکتر می شود. همچنین فاصله ی بین دندان ها نیز افزایش می یابد.

ایمپلنت دندان شیراز
ایمپلنت دندان شیراز

متخصص ایمپلنت در شیراز

بهترین راهکار برای مرتفع کردن این مشکل، استفاده از دندان های مصنوعی یا پروتز ها است. به طور کلی پروتز ها یا متحرک (موقت) هستند یا دائمی. پروتزهای دائمی تحت عنوان ایمپلنت نیز شناخته می شوند. ایمپلنت دندان فرایندی است که در طی آن فلز پلاتین به عنوان پایه دندان در لثه قرار داده می شود. این فلز در جای خود فیکس می شود و نقش ریشه دندان را ایفا می کند. سپس در طی مراحل مختلف، اصل دندان با کیفیتی مشابه دندان واقعی، قالب گیری و روی ایمپلنت قرار داده می شود.
بعد از اتمام مراحل ایمپلنت در شیراز، یک دندان کاملا طبیعی با پایه ثابت بر روی لثه قرار خواهد گرفت که هرگز از جای خود جدا نمی شود. اگرچه که ایمپلنت دندان ها در دسته عمل های زیبایی قرار دارد، اما این امر موجب افزایش سلامت سایر دندان ها و دستگاه گوارش نیز می شود.
مزایای ایمپلنت در شیراز و روش های جایگزین آن
دندان، نقش مهمی را در زیبایی ظاهری و سلامت بدن ایفا می کند. از اینرو ایمپلنت دندان های از دست رفته مزایای بیشماری دارد که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

افزایش زیبایی لبخند و به تبع آن افزایش اعتماد بنفس
بهبود روند صحبت کردن و ادای کلمات
جویدن بهتر غذا و بهبود عملکرد دستگاه گوارش

لیست بهترین دندانپزشکان ایمپلنت دندان در شیراز

ردیف نام دندانپزشک ادرس شماره تماس
1 دکتر مسعود کشاورز شیراز،  بلوار ستارخان، جنب رستوران صوفی 07136491696
07136491690
2 دکتر مهدی مرادی سروستانی شیراز، قدوسی غربی، بعد از کوچه 23، ساختمان آنا، طبقه اول، واحد 1  09172515099
3 دکتر غلامحسین امینی شیراز ، ابتدای زرگری ، کوچه 1 ، ساختمان رز ، طبقه سوم 07136268511
07136268490
4 دکتر فاطمه مولودی شیراز، خیابان قصردشت، نبش کوچه 57، ساختمان الماس، طبقه 5، واحد 505  07136293478
5 دکتر آتوسا باقری شیراز، چهارراه ملاصدرا، ابتدای رحمت آباد، کوچه 39، ساختمان پزشکی زمرد، طبقه اول  07136281285
6 کلینیک دندانپزشکی درین شیراز، فرهنگ‌ شهر (رجایی)، نبش کوچه 20 07136335001
07136335004
7 دکتر سعادت روایی شیراز، قدوسی غربی، نبش خیابان 13، پلاک 35، طبقه 4، واحد 6 07136267098
8 دکتر مرضیه حسین آبادی شیراز، میدان زرگری به سمت عفیف آباد، روبروی کوچه 69 قصردشت، ساختمان رایمون، طبقه 3، واحد 305 09013407284
9 کلینیک دندانپزشکی سرو شیراز، قدوسی غربی، بعد از کوچه 23، ساختمان آنا، طبقه اول، واحد 3 09170017399
07136329103
07136329116
10 دکتر معین هنرور شیراز، معالی آباد، ابتدای دوستان، ساختمان الوند، طبقه اول، واحد 104 07136340570

روش های جایگزین ایمپلنت

ایمپلنت تنها روش برای پوشش دادن دندان های از دست رفته نیست. برای حل این مشکل روش های دیگری وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می شود.
دندان مصنوعی: دندان های مصنوعی کامل یا جزئی، مجموعه ای از دندان ها هستند که به یک چارچوب پلاستیکی و فلزی متصل شده اند. این دندان ها دائمی نیستند و می توان آنها را خارج کرد.
بریج: اگر دندان های از دست رفته شما جزئی باشد، می توان از بریج استفاده کرد. در بریج، دندان های کاذب روی فضای خالی دندان های از دست رفته قرار می گیرند و روی دندان های طبیعی ثابت می شوند.

همواره کاشت یا ایمپلنت دندان، بهترین گزینه به حساب نمی آید زیرا فاکتورهای مختلفی همچون شماره دندان از دست رفته، وضعیت سایر دندان ها و شرایط لثه بر آن اثرگذار است. از اینرو برای تشخیص بهترین روش باید با دندانپزشک مشورت کرد. با این وجود بسیاری انجام ایمپلنت دندان را ترجیح می دهند زیرا یک روش دائمی است. اگر از ایمپلنت به خوبی مراقبت شود، می توان امیدوار بود که به اندازه دندان طبیعی دوام داشته باشد.
عمر مفید دندان های مصنوعی چیزی بین 5 تا 10 سال است. از طرف دیگر با گذر زمان و تغییر شکل دهان، دندان های مصنوعی در دهان فیکس نمی شوند. به همین دلیل ایمپلنت به مراتب روش بهتری است. لازم به ذکر است ایمپلنت بر بریج کردن نیز ارجحیت دارد زیرا در بریج، دندان های طبیعی برش داده می شوند. پل زمانی استفاده می شود که استخوان کافی برای انجام ایمپلنت وجود نداشته باشد. از طرف دیگر امکان پیوند استخوان نیز وجود نداشته باشد. روش اجرای پل بسیار پیچیده تر از کاشت است.
نصب کاشت دندان
ایمپلنت در شیراز به طور کلی شامل دو مرحله است. در مرحله اول ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می شود. سپس بعد از چندین ماه نوبت به قرار دادن دندان روی ایمپلنت می رسد. قبل از اجرای روش های مذکور، از بی حسی موضعی استفاده می شود. اگر احساس می کنید که این روند درمان شما را مضطرب و نگران می کند، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید. دندانپزشک در این مواقع ممکن است استفاده از آرام بخش را توصیه و تجویز کند.
چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان را انجام دهند؟
کاشت دندان تنها مناسب افراد بزرگسالی است که لثه های سالمی دارند و سلامت عمومی بدن آنها بالا است. اصولا ایمپلنت دندان برای کسانی که سنشان کمتر از 18 سال است، توصیه نمی شود. علت این ممنوعیت، به در حال رشد بودن استخوان های زیرین آنها برمی گردد. علاوه بر موارد ذکر شده، دندانپزشکان ایمپلنت دندان را به افراد زیر توصیه نمی کنند:

کسانی که به مصرف مواد مخدر از جمله سیگار اعتیاد دارند.
افرادی که سابقه انجام رادیوتراپی در فک خود دارند.
افرادی که به دیابت کنترل نشده مبتلا هستند.
کسانی که به بیماری های مربوط به لثه یا پریودنتال مبتلا هستند.

لازم به ذکر است در موارد ذکر شده استثناهایی نیز وجود دارد. به همین دلیل بهتر است مشکلات خود را صادقانه مطرح کنید تا دندانپزشک بسته به شرایط شما بهترین گزینه را پیشنهاد کند.

ایمپلنت در شیراز
ایمپلنت در شیراز

هزینه ایمپلنت دندان در شیراز

در هنگام برآورد هزینه ایمپلنت در شیراز، عوامل مختلفی همچون تعداد کاشت و پیچیدگی روند درمان مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین زمانی هزینه ایمپلنت مشخص می شود که شما برنامه درمانی خود را با دندانپزشک در میان بگذارید. با این وجود هزینه کاشت دندان به مراتب بالاتر از سایر روش ها است، زیرا یک راه حل طولانی مدت است. در واقع شما می توانید برای یک مدت طولانی از محاسن آن بهره مند شوید.
قبل از آنکه به طور جدی برای انجام ایمپلنت دندان تصمیم بگیرید بهتر است در خصوص آن مطالعه کنید و اطلاعات جامعی به دست آورید. عجله کردن در این راه به هیچ عنوان درست نیست. بدون شک مشورت با دندانپزشک به شما در یافتن بهترین گزینه با توجه به شرایط جسمانیتان کمک می کند.

ایمپلنت دندان در شیراز و نکات درمانی آن

پر کردن فضای خالی دهان با نوین ترین روش ها، خواسته ی همه ی انسان ها است. به همین دلیل اولین گزینه برای افزایش سلامت و زیبایی دهان و دندان، ایمپلنت است. با این وجود باید به این نکته دقت داشت که همه افراد کاندیدای مناسبی برای انجام ایمپلنت های دائمی نیستند. در واقع حتما لازم است که دندانپزشکان و متخصصان این حوزه، درست بودن این گزینه ی درمانی را تایید کنند.
اگر فرد گزینه ی مناسبی برای ایمپلنت دندان باشد، لازم است تمامی پروسه های درمانی را به صورت اصولی و با مراقبت های همه جانبه طی کند. لازمه ی ایمپلنت، انجام یک جراحی کوچک است که دوره نقاهت کوتاهی دارد. بعد از گذشت این دوره، لثه به طور کامل بهبود می یابد. ازاینرو برای دریافت بهترین نتیجه، بهتر است در وهله ی اول در انتخاب کلینیک و دندانپزشک دقت شود.
قبل از انجام ایمپلنت در شیراز متخصصان مطابق با نتایج آزمایشات مختلف، سلامت فرد و بیماری های زمینه ای او را مورد بررسی قرار می دهند. این امر به انجام اصولی و درست کاشت دندان کمک بسیاری می کند. به طور مثال اگر فردی داروی رقیق کننده خون مصرف می کند، باید در طول فرایند ایمپلنت مصرف این دارو را تحت نظر پزشک قطع کند.

نکات مهم ایمپلنت

همانگونه که قبل نیز گفته شد ایمپلنت در شیراز بهتر است در مراکز معتبر و صاحب نام انجام شود. با مراجعه به متخصصان آگاه و با تجربه می توان در کنار حفظ سلامت جسمانی، بهترین نتیجه را دریافت کرد. افراد ساکن در استان فارس و سایر استان های مجاور می توانند با مراجعه به “سایت دندانپزشک برتر”، در بهترین مرکز و تحت نظر بهترین دندانپزشکان دندان های خود را ایمپلنت کنند.
باید به این نکته دقت داشت که ایمپلنت دندان در دسته جراحی های حساس قرار دارد و نه تنها زیبایی ظاهری بلکه سلامت جسمانی بیمار را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین زمانی نتیجه مطلوب حاصل می شود که از مواد باکیفیت و درجه یک استفاده شود. در نهایت لازم به ذکر است برای جلوگیری از آسیب های احتمالی بهتر است بیمار پزشک را به طور کامل در جریان وضعیت جسمانی خود قرار دهد.

دانستنی های لازم در خصوص ایمپلنت دندان

متخصصان همواره با به روزرسانی دانش و تخصص خود در تلاشند که از نوین ترین روش ها برای حفظ سلامت مراجعین خود استفاده کنند. دندان یکی از مهمترین بخش های بدن است که متاسفانه در معرض آسیب دیدگی بسیاری قرار دارد. از طرف دیگر با گذر سن و رسیدن به میانسالی، میزان آسیب دیدگی دندان ها بیشتر نیز می شود. یکی از روش های مدرن و پیشرفته در دنیای دندانپزشکی، ایمپلنت دندان است. ایمپلنت دندان از جمله جراحی های حساس است که نیازمند دانش و تخصص بسیار زیادی است. علاوه بر این، متخصصان در حین انجام آن باید دقت و تسلط کافی داشته باشند.
ایمپلنت دندان در دسته جراحی های پیشرفته و کوتاه مدت قرار دارد. متخصصان در طی روند این جراحی ابتدا پایه های پلاتینی را در لثه قرار می دهند. سپس بعد از اتمام دوره نقاهت، روکشی مانند دندان روی پایه قرار می دهند. روکش های استفاده شده باید مقاومت و استحکامی همچون دندان داشته باشند. لازم است به این نکته دقت داشته باشید که روند ایمپلنت در شیراز، پیچیدگی و مقدمات بسیاری دارد و در این مقاله به صورت کلی به آن پرداخته شده است.

بهترین دندانپزشک متخصص ایمپلنت دندان در شیراز

ایمپلنت در چند سال اخیر مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته است؛ به همین دلیل در سراسر کشور شاهد گسترش مراکز خدمات دندانی هستیم. این مراکز در تلاشند که با نوین ترین روش ها، با کیفیت ترین خدمات را ارائه دهند. در این کلینیک ها، متخصصانی فعال هستند که دانش به روزی دارند و قادرند با دستگاه های پیشرفته ایمپلنت دندان، با دقت و ظرافت کار کنند.
سایت دندانپزشک برتر بهترین دندانپزشکان متخصص ایمپلنت در شیراز را به شما معرفی کرده است .

فواید ایمپلنت

ایمپلنت در شیراز زمانی انجام می شود که ریشه دندان از بین رفته باشد. در بسیاری از مواقع فرد ریشه اصلی دندان خود را از دست می دهد و یک فضای خالی در دهان او ایجاد می شود. اگر فضای مذکور خالی بماند نه تنها زیبایی ظاهری را تحت تاثیر قرار خواهد داد، بلکه موجب آسیب دیدگی لثه و افزایش فواصل بین دندان ها نیز می شود. در این مواقع بهترین گزینه انجام ایمپلنت دندان است که در آن به جای ریشه از دست رفته، پایه هایی در لثه فیکس و دندان بر روی آن قرار داده می شود. این دندان مشابه دندان واقعی است و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. از محاسن دندان های ایمپلنت شده، ماندگاری بالای آنها است، که موجب شده است برای سالهای متمادی بدون بروز مشکل قابل استفاده باشند.

کلام آخر

ما در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره ایمپلنت به شما ارائه کردیم و تعدادی دندانپزشک متخصص ایمپلنت در شیراز را نیز به شما معرفی نمودیم برای انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت شیراز سوابق دندانپزشکان ایمپلنت

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. ممنون بابت اطلاعات کاملی که درمورد ایمپلنت ارائه کردید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا