کامپوزیت

بهترین دکتر کامپوزیت در شیراز

تغییر رنگ و نامنظمی دندان ها از زیبایی و جذابیت لبخند و چهره می کاهد. یکی از بهترین روش ها برای برطرف کردن این مشکلات، کامپوزیت دندان در شیراز است. این روش در مقایسه با سایر روش ها، بسیار مقرون به صرفه است. در کامپوزیت دندان، یک لایه نازک بر روی دندان ها قرار می گیرد و عیوب آنها را می پوشاند. این امر نه تنها لبخند و صورت را زیباتر می کند، بلکه موجب افزایش اعتمادبنفس و بهبود زندگی اجتماعی نیز می شود. با توجه به اینکه تعداد محدودی از افراد با این شیوه درمانی آشنایی دارند، این مقاله به معرفی این روش و همچنین قیمت و شرایط اقساطی آن پرداخته است.

قیمت کامپوزیت دندان در شیراز و عوامل موثر بر آن

قیمت کامپوزیت دندان در شیراز متاثر از فاکتورهای مختلفی است. از اینرو هر کلینیک و دندانپزشکی قیمت مختلفی را برای کامپوزیت دندان ارائه می دهد. کامپوزیت دندان دارای کیفیت و انواع مختلفی است و این امر بر قیمت تمام شده آن موثر است. از طرف دیگر این تنوع شرایطی را فراهم کرده است که هر فردی متناسب با بودجه خود بتواند از فواید کامپوزیت دندان بهره مند شود. از جمله فاکتورهای موثر بر قیمت کامپوزیت دندان در شیراز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوع مواد اولیه کامپوزیت و کیفیت آن
 • طول عمر کامپوزیت و میزان ماندگاری آن بر دندان
 • برند کامپوزیت استفاده شده
 • دستمزد پزشک و امکانات کلینیک

تصویر زیر قیمت کامپوزیت دندان در شیراز در سال 1402 را نشان می دهد. باید دقت داشت که قیمت های ذکر شده با گذر زمان تغییر می کنند. از طرف دیگر قیمت ها برای یک دندان ذکر شده است، بنابراین اگر چند دندان شما نیازمند کامپوزیت است باید قیمت مذکور را در تعداد دندان ضرب کنید.

لیست کامل متخصص کامپوزیت در شیراز

لیستی کامل از دندانپزشکان متخصص کامپوزیت در شیراز در جدول زیر در سایت دندانپزشک برتر شیراز درج شده است.

ردیف نام دندانپزشک نشانی شماره تماس
1 دکتر مهدی فخری شیراز ، شهرک گلستان، بلوار علامه امینی،
نبش بلوار صبا، پلاک 360
07136506195
2 دکتر پریسا مومنی شیراز، معالی آباد، نبش کوچه 3، مجتمع پزشکی رها،
طبقه دوم، واحد 3
07136231290
09176081667
3 دکتر آیدا عسکری شیراز، قصردشت، بلوار شهید آوینی (حدفاصل چهارراه
عفیف آباد و خلیلی)، نبش کوچه 5، ساختمان برنا،
طبقه سوم، واحد 6
07136279708
09170651601
4 دکتر احمد رضا صادقی شیراز، خیابان قصردشت، رحمت آباد، کوچه 39،
مجتمع پزشکی زمرد، طبقه 4، واحد 8
07136280275
07136280276
5 دکتر رفعت باقری شیراز ، بلوار بهشتی (خلدبرین)،
روبروی کوچه 8، پلاک 101
07136264061
6 دکتر مریم دوزنده شیراز، رحمت آباد، کوچه 32، طبقه فوقانی بانک انصار،
ساختمان پارس، طبقه اول، واحد 2
07136279670
09176963580
7 کلینیک دندانپزشکی ایران شیراز، فلکه سنگی، ابتدای خیابان سرباز 07136480621
07136480622
8 دکتر رضا نیکی شیراز، خیابان زند، روبروی 20 متری سینما سعدی،
خیابان عبائیان، مجتمع پزشکی نشاط، طبقه 6
07132319419
9 دکتر فاطمه رحمانی شیراز، زرگرى، نبش كوچه 17، ساختمان فرهام، طبقه دوم 09020922052
10 دکتر مهرداد عباس نیا شیراز، خیابان زند، کوچه 41، ساختمان سینا،
طبقه 5، واحد 501
07132362141
09397380148

مراحل انجام کامپوزیت دندان در شیراز

برای کامپوزیت دندان در شیراز لازم است که در جلسات مشاوره وضعیت دندان توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار گیرد و لزوم انجام اینکار تایید شود. در مرحله بعدی، نوع و رنگ کامپوزیت متناسب با خواست و بودجه بیمار انتخاب می شود. سپس مطابق با مراحل زیر کامپوزیت دندان انجام میشود.

 • ابتدا به منظور آماده سازی دندان ها برای نصب کامپوزیت، دندان ها اسیدشویی می شوند.
 • در مرحله بعد، یک لایه نازک از چسب به وسیله ی برس های مخصوص اینکار بر روی دندان ها مالیده می شود.
 • چسب ها به مدت ده الی بیست ثانیه در معرض نور لیزر قرار می گیرند تا سفت شوند.
 • در این مرحله کامپوزیت بر روی دندان قرار می گیرد. این بخش یکی از مهمترین مراحل کامپوزیت دندان است و مهارت و ظریف کاری دندانپزشک در آن نقش مهمی را ایفا می کند.
 • در نهایت مجددا با استفاده از نور لیزر، پیوند بین کامپوزیت و عامل پیوند دهنده محکم می شود. این کار تا برطرف شدن کامل تمام عیوب دندان ها، ادامه خواهد داشت.
کامپوزیت در شیراز

کامپوزیت قسطی در شیراز

افرادی که توان پرداخت هزینه ی کامپوزیت دندان در شیراز را به صورت یکجا ندارند می توانند به صورت اقساطی اینکار را انجام دهند. در واقع دندانپزشکان و کلینیک ها برای افرادی که قدرت پرداخت هزینه کامپوزیت دندان به صورت نقدی را ندارند، شرایطی را فراهم کرده اند که به صورت اقساطی مشکلات دندان ها را مرتفع و لبخند  خود را زیبا کنند.

کامپوزیت اقساطی دندان در شیراز به این شکل است که در ابتدا بیمار بخشی از هزینه درمان خود را به صورت نقدی پرداخت می کند. سپس مطابق با قوانین کلینیک یا خواست دندانپزشک، مابقی هزینه در چندین قسط پرداخت می شود. لازم به ذکر است برخی از کلینیک ها در ازای دریافت چک یا سفته، خدمات خود را قسطی ارائه می دهند.

کامپوزیت دندان در شیراز و انواع آن

اگر قصد انجام کامپوزیت دندان را دارید لازم است قبل از اقدام با انواع آن آشنا شوید. کامپوزیت دندان بر مبنای اندازه ذرات و تنوع مدل ها به صورت زیر تقسیم بندی می شود.

کامپوزیت دندان در شیراز

 • کامپوزیت دندان مدل هیبریدی
 • کامپوزیت دندان مدل میکروفیلد
 • کامپوزیت دندان مدل نانوفیلد

هر کدام از کامپوزیت های ذکر شده مزایا و کاربردهای مختص به خود را دارند. به طور مثال برای دندان های جلو درخشندگی و زیبایی در اولویت قرار دارد. این در حالی است که برای دندان های عقب، استحکام و دوام حرف اول را می زند. از اینرو بهتر است در هنگام انتخاب نوع کامپوزیت به توصیه های دندانپزشک خود دقت کنید.

فواید استفاده از ونیر کامپوزیت در شیراز

کامپوزیت دندان در شیراز با اهداف گوناگونی انجام می شود و موارد مختلفی از معایب دندان ها را پوشش می دهد. از جمله کاربردهای کامپوزیت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مرتب کردن دندان ها و از بین بردن نامنظمی آنها
 • سفید کردن دندان ها و اصلاح تغییر رنگ آنها
 • از بین بردن فواصل ایجاد شده بین دندان ها
 • پوشش دادن شکستگی و ترک دندان ها

در واقع می توان گفت کامپوزیت دندان در شیراز یک گزینه مناسب و کارآمد برای اصلاح و زیبا سازی لبخند است. آنچه موجب متمایز شدن این روش از سایر روش های اصلاحی شده است، هزینه و قیمت پایین تر آن است.

مزایای کامپوزیت دندان در شیراز

کامپوزیت ونیر دندان در شیراز با مزایای بسیار زیادی همراه است که از جمله ی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • قیمت مقرون به صرفه: کامپوزیت دندان در مقایسه با سایر روش های زیبایی و اصلاحی دندان، قیمت کمتری دارد. از این رو در بین تمامی اقشار جامعه دارای محبوبیت است.
 • دوره درمان کوتاه: انجام کامپوزیت دندان تنها در یک جلسه امکان پذیر است. به همین دلیل بر خلاف سایر روش ها نیازی به مراجعه دائم بیمار به دندانپزشکی نیست.
 • بی نیاز از تراش دادن دندان ها: یکی دیگر از فاکتورهایی که موجب محبوبیت این روش زیباسازی دندان ها شده است، عدم نیاز به تراشیدن مینای دندان است. در واقع روش کار به این شکل است که یک عامل پیوند دهنده بر دندان قرار می گیرد و کامپوزیت روی آن اعمال می شود.

کامپوزیت دندان

 • برطرف کردن عیوب دندان ها: از دیگر محاسن کامپوزیت ونیر می توان به برطرف شدن معایب ظاهری دندان ها اشاره کرد. در واقع با این روش می توان فواصل بین دندان ها و همچنین شکستگی یا ترک خوردگی آنها را برطرف کرد. از طرف دیگر با ایجاد یک پوشش درخشنده روی دندان ها، تغییر رنگ آنها را پنهان می کند.
 • قدرت چسبندگی بالا : کامپوزیت دندان به واسطه جنس منحصربفرد خود به راحتی به مینای دندان می چسبد و روی دندان قرار می گیرد. همین امر موجب افزایش ماندگاری و عدم شل شدگی آنها شده است.
 • کمک به حفظ دندان های طبیعی: اجرای کامپوزیت دندان بسیار ساده و راحت است. در واقع کامپوزیت دندان انعطاف پذیری بالایی دارد و می توان بدون آسیب زدن به دندان طبیعی آن را اجرا کرد.
 • مقاومت بالا: کامپوزیت ها دارای ماهیت مقاومی هستند. به همین دلیل علاوه بر دندان های جلو، برای دندان های عقب نیز قابل استفاده هستند.

معایب کامپوزیت کردن دندان ها

یکی از معایب کامپوزیت دندان، رنگ پذیری بالای آن است. این بدان معنا است که به مرور زمان تغییر رنگ می دهد و روی آن لکه ایجاد می شود. احتمال بروز این اتفاق برای کسانی که عادت به استفاده از مواد غذایی رنگی دارند، بیشتر است.

ارتودنسی یا کامپوزیت دندان ها؟

اگرچه کامپوزیت دندان گزینه ی بسیار مناسبی برای برطرف کردن نامنظمی و فواصل بین دندان است اما در مواقعی که فاصله دندان ها بسیار زیاد است، کارایی ندارد. در این صورت برای ایجاد نظم یا از بین بردن فاصله ی بین دندان ها، ارتودنسی بهترین گزینه است.

طرح لبخند دندان و انواع آن

با استفاده از کامپوزیت دندان در شیراز می توان طرح لبخند را اصلاح کرد. منظور از طرح لبخند 8 تا 10 دندان جلویی که در هنگام خندیدن نمایان می شوند، است. باید دقت داشت که کاربرد کامپوزیت دندان بسته به  از بین بردن فاصله بین دندان‌ها، افزایش تاج، اصلاح شکل، تغییر فرم ظاهری، و تغییر رنگ دندان‌ها متفاوت است. با این وجود با استفاده از آن می توان طرح لبخندهای زیر را ایجاد کرد.

کامپوزیت کردن دندان ها در شیراز

 • Enhanced: در این مدل دو دندان جلویی نسبت به سایر دندان ها بلندتر هستند. این امر چهره را شاداب و جوانتر نشان می دهد. این طرح لبخند برای آقایان گزینه ی مناسب تری است.
 • Hollywood: در این طرح لبخند، دو دندان جلویی در راستای سایر دندان ها و در یک خط مستقیم قرار می گیرند. این طرح لبخند که با عنوان لبخند هالیوودی نیز شناخته می شود، محبوبیت بسیار زیادی دارد.
 • Oval: به افرادی که لب های بزرگ و برجسته و همچنین صورت گرد دارند، طرح لبخند Oval توصیه می شود. این طرح لبخند بین اجزای صورت آنها هماهنگی ایجاد می کند.

در نهایت لازم به ذکر است که انتخاب طرح لبخند به سلیقه شخصی و نظر پزشک بستگی دارد. بهتر است در انتخاب طرح لبخند خود حتما با بهترین دندانپزشک در شیراز  مشورت کنید.

 کامپوزیت دندان در شیراز برای چه کسانی ممنوع است؟

به طور کلی تمامی افراد فارغ از سن خود می توانند از خدمات کامپوزیت دندان در شیراز بهره مند شوند و مشکلات دندان خود را برطرف کنند. با این وجود برخی از افراد کاندیدای مناسبی برای انجام کامپوزیت دندان نیستند که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

 • دندان های پوسیده: عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، پوسیدگی دندان ها را در پی دارد. افرادی که دندان هایشان پوسیده است نمی توانند دندان های خود را کامپوزیت کنند. این امر زمانی امکانپذیر است که آنها دندان های خود را ترمیم کنند.
 • ریشه ضعیف دندان ها: کسانی که ریشه دندان هایشان ضعیف است به هیچ عنوان گزینه ی مناسبی برای انجام کامپوزیت دندان نیستند.
 • بی نظمی شدید: افرادی که دچار بی نظمی و ناهنجاری های شدید دندان هستند، کاندیدای مناسبی برای کامپوزیت دندان نیستند. آنها بهتر است از درمان های مشابه همچون ارتودنسی دندان استفاده کنند.
 • عادات نادرست: برخی از افراد به انجام بعضی از کارها همچون دندان قروچه عادت دارند. این امر فشار زیادی را به دندان ها وارد می کند و موجب آسیب دیدگی کامپوزیت ها می شود.

اصلاح لبخند با کامپوزیت

 • دندان ضعیف: دندان هایی که در آنها مواد و استخوان کافی وجود نداشته باشد، در دسته دندان های ضعیف قرار دارند. امکان نصب کامپوزیت روی دندان های ضعیف وجود ندارد. به همین دلیل افراد با دندان ضعیف نمی توانند از کامپوزیت دندان در شیراز استفاده کنند.
 • دندان های برجسته: ونیر کامپوزیت ماهیتی ضخیم دارد، از اینرو بعد از نصب روی دندان ضخامت دندان را افزایش می دهد. به همین دلیل افرادی که دندان هایشان جلو و ضخیم است نمی توانند از کامپوزیت دندان استفاده کنند.

تفاوت های بین لمینت و کامپوزیت

کامپوزیت دندان در شیراز همچون لمینت در دسته خدمات زیبایی دندانپزشکی قرار دارد. اما آنها با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود.

 • قیمت کامپوزیت دندان به مراتب پایین تر از لمینت است.
 • کامپوزیت دندان در طی یک جلسه انجام می شود اما برای انجام لمینت به چندین جلسه درمانی نیاز است. در یک جلسه مینای دندان تراشیده و قالب گیری انجام می شود. یک بازه زمانی برای ارسال قالب به لابراتوار و ساخت لمینت ها نیاز است. در نهایت در جلسه آخر، لمینت ها روی دندان ها نصب می شوند.
 • در لمینت، مینای دندان تراشیده می شود اما در کامپوزیت نیازی به تراشیدن مینای دندان ها نیست.
 • طول عمر و ماندگاری لمینت ها بسیار بیشتر از کامپوزیت ها است. کامپوزیت ها به طور مکرر نیازمند ترمیم هستند. لازم به ذکر است اگر زمانی لمینت خراب شود، باید به طور کامل آن را تعویض کرد.

 کامپوزیت دندان در شیراز و عوارض آن

کامپوزیت دندان در شیراز همچون سایر خدمات زیبایی دارای عوارض محدودی است. دندان های کامپوزیت شده در مقایسه با دندان های طبیعی نیازمند رسیدگی و مراقبت های بیشتری است. بنابراین اگر فرد نکات لازم را رعایت نکند دهان او بوی بد می گیرد یا کامپوزیت ها دچار شکستگی یا ترک می شوند. از طرف دیگر اگر کامپوزیت ها کیفیت بالایی نداشته باشند، بعد از مدتی دندان ها را پوسیده و خراب می کنند که این امر نیز به نوبه خود مشکلات فراوانی را به همراه دارد.

کامپوزیت

جلو آمدن دندان ها با کامپوزیت

جلو آمدن دندان بعد از انجام کامپوزیت یکی از نگرانی های متداول کسانی است که قصد انجام این کار را دارند. باید دقت کرد که این اتفاق زمانی می افتد که دندانپزشک از مهارت و تجربه کافی برخوردار نباشد. اگر دندانپزشک بیش از اندازه از کامپوزیت استفاده کند، ضخامت دندان ها افزایش می یابد. این امر نه تنها زیبایی ظاهری را خدشه دار می کند بلکه موجب التهابات شدید لثه نیز می شود. به همین دلیل نباید گول قیمت پایین کامپوزیت دندان را خورد. به منظور انجام کامپوزیت طبیعی در شیراز بهتر است به” سایت دندانپزشک برتر ” مراجعه کنید.

 بهترین رنگ کامپوزیت دندان

قبل از نصب کامپوزیت دندان، یک مرحله به انتخاب رنگ کامپوزیت اختصاص دارد. این مرحله موجب سرگردانی بیماران می شود. فاکتورهای مختلفی می تواند بر انتخاب رنگ کامپوزیت موثر باشد که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سن
 • رنگ پوست
 • رنگ مو
 • تیپ شخصیتی
 • شغل
 • سلیقه شخصی

با این وجود بهتر است رنگ کامپوزیت، متناسب با رنگ دندان های طبیعی باشد. باید به این نکته دقت داشت که بین رنگ کامپوزیت و رنگ پوست نباید اختلاف فاحشی وجود داشته باشد. لطفا قبل از انتخاب رنگ، نظر دندانپزشک را جویا شوید زیرا او در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارد.

مراقبت های لازم بعد از نصب کامپوزیت دندان در شیراز

بعد از نصب کامپوزیت دندان در شیراز لازم است که به نکات زیر توجه ویژه ای شود.

 • بعد از نصب کامپوزیت ها، تقریبا تا دو ساعت هیچ چیزی نخورید.
 • تا چند روز بعد از نصب، از خوردن غذاهای خیلی گرم یا سرد اجتناب کنید؛ زیرا در این بازه زمانی، حساسیت کامپوزیت ها به دما بسیار بالا است.
 • باید بعد از تمامی وعده های غذایی، دندان های خود را مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید.
 • مواد غذایی رنگی موجب تغییر رنگ کامپوزیت ها می شود، پس بهتر است در خوردن این مواد احتیاط لازم را کنید.
 • به منظور افزایش ماندگاری کامپوزیت ها، عادت های بد خود همچون دندان قروچه را ترک کنید.
 • بهتر است حتی المقدور از خوردن غذاهای سفت و سخت پرهیز کنید.
 • یک برنامه منظم برای چکاپ دندان های خود تدوین کنید؛ زیرا امری بسیار مهم و ضروری است.
 • برای سالم نگه داشتن دندان ها، بهتر است بعد از هر وعده غذایی آب میل کنید.

 کامپوزیت دندان در ایام بارداری

انجام کامپوزیت دندان در ایام بارداری توصیه نمی شود. با این وجود بهتر است با دندانپزشک و پزشک متخصص مشورت کنید؛ زیرا ممکن است بسته به شرایط بدنی شما، این امر امکانپذیر باشد.

کامپوزیت دندان روی ایمپلنت

امکان کامپوزیت دندان های ایمپلنت شده نیز وجود دارد اما به شرطی که ایمپلنت شرایط آن را داشته باشد. با این وجود توصیه می شود در صورت بروز مشکل در ایمپلنت، ایمپلنت به طور کامل تعویض شود.برای مشاهده بهترین متخصص ایمپلنت در شیراز نیز میتوانید به سایت دندانپزشک برتر شیراز مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا