دندانپزشکلمینت

بهترین متخصص لمینت دندان در شیراز

لمینت دندان و کاربردهای آن

لمینت دندان در شیراز با هدف زیباسازی دندان ها و ایجاد یک لبخند جذاب انجام می شود. لمینت روشی است که در طی آن یک پوسته نازک، به منظور برطرف کردن نواقص دندان همچون شکستگی، فاصله زیاد و …، روی دندان ها قرار می گیرد. در نهایت ماحصل آن داشتن دندان های سفید و مرتب است.

لمینت دندان در زیر شاخه دندانپزشکی ترمیمی – زیبایی قرار دارد. این بدان معناست که علاوه بر زیبا ساختن دندان ها، موجب ترمیم دندان های آسیب دیده و افزایش استحکام آنها نیز می شود. لمینت ها، دارای مقاومت بالایی هستند و در هنگام قرار گرفتن بر سطح دندان به ساختار دندان آسیب وارد نمی کنند. در بسیاری از مواقع چسباندن آنها بی نیازی از تراش دادن دندان ها است. تنها بر دندان هایی که ناهموار و نامرتب هستند اندکی تراش اعمال می شود.

انواع لمینت دندان در شیراز

به طور کلی جنس لمینت دندان در شیراز به دو دسته اصلی زیر تقسیم می شود.

1-لمینت سرامیکی یا پرسلن

2- لمینت رزین کامپوزیتی

این دو لمینت تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. دندانپزشک بسته به بودجه مورد نظر و وضعیت دندان ها، راهنمایی های لازم را برای داشتن یک انتخاب درست ارائه می دهد.  از طرف دیگر می توان دندان ها را به صورت دائمی یا موقت لمینت کرد که این امر نیز به شرایط دندان و بودجه فرد بستگی دارد.

لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی با هدف سفید کردن دندان ها، بدون ایجاد تراش در مینای دندان انجام می شود. در این روش یک لایه نازک بر روی سطح بیرونی دندان قرار می گیرد و بی نظمی و نامرتبی های دندان را اصلاح می کند. از طرف دیگر فاصله بین دندان ها را حذف و آنها را سفید می کند. باید دقت داشت، لمینت کامپوزیتی برای نامرتبی های کم تا متوسط کارایی دارد.

لمینت سرامیکی

در حین انجام لمینت دندان در شیراز می توان از لمینت های سرامیکی نیز استفاده کرد. بسیاری این مدل از لمینت ها را روکش های دندانی نیز می نامند. در این روش، یک پوسته نازک از مواد سرامیکی به صورت سفارشی (متناسب با دندان هر فرد) ساخته و بر روی سطح جلویی دندان ها چسبانده می شود. لمینت سرامیکی نه تنها دندان ها را سفید و زیبا می کند، بلکه می تواند جنبه درمانی نیز داشته باشد و مشکلاتی همچون تغییر رنگ، نامرتبی، بریدگی، ترک خوردگی و فاصله را برطرف کند.

لمینت دندان در شیراز

در این روش از لمینت دندان در شیراز لازم است کمی از مینای دندان برداشته شود. در واقع روند کار به این صورت است که دندانپزشک در مرحله اول به منظور قالب گیری، مقداری از مینای دندان را تراش می دهد. سپس قالب ها به لابراتوار دندانپزشکی ارسال و لمینت های سفارشی متناسب با ساختار دندان های بیمار ساخته می شوند. در نهایت لمینت ها بر روی دندان ها چسبانده می شود.

ویژگی های لمینت سرامیکی

از محاسن لمینت های سرامیکی می توان به دوام بالا و ظاهر طبیعی آنها اشاره کرد. از طرف دیگر آنها مقاومت بالایی در برابر لکه دارند. به همین دلیل محبوبیت آنها به مراتب بیشتر است. اگر دستورالعمل های مراقبتی به خوبی اجرا شود، عمر لمینت سرامیکی می تواند بسیار طولانی باشد؛ زیرا در مقایسه با لمینت کامپوزیتی مقاومت و زیبایی بیشتری دارند.  لازم به ذکر است در ونیز سرامیکی بسته به وضعیت پایه دندان، لازم است که چند میلیمتر از سطح دندان تراشیده شود تا بتوان کامپوزیت  ها را روی آن چسباند.

لمینت سرامیکی برای بدشکلی و نامنظمی های شدید کارایی دارد. در واقع در این روش دندان ها تراشیده و متناسب با ساختار آنها، قالب گیری انجام می شود. از اینرو لمینت سرامیکی کاملا متناسب با ساختار و شکل دندان است.  ونیر سرامیکی به واسطه مقاومت بالای خود، طول عمر زیادی دارد؛ به طوری که می توان انتظار داشت بین 15 الی 20 سال دوام بیاورد. از طرف دیگر ظاهر آن صاف و شفاف است. به همین دلیل طبیعی جلوه می کند و به هیچ عنوان لک نمی گیرد.

لمینت دندان در شیراز

مزایای لمینت سرامیکی  

به طور کلی لمینت دندان در شیراز به ویژه لمینت سرامیکی دارای مزایای بیشماری است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

لمینت دندان

افزایش زیبایی ظاهری دندان

لمینت دندان می تواند مشکلات دندان همچون شکستگی، فاصله، نامرتبی، بدشکلی و … را برطرف کند. به همین دلیل بعد از انجام آن ظاهر دندان ها زیبا و لبخند جذابتر می شود.

دوام بسیار بالا

لمینت های سرامیکی مقاومت بالایی دارند و با رعایت دستورالعمل های لازم چندین سال عمر می کنند.

تراشیدن کم دندان

در لمینت های سرامیکی برخلاف روکش‌های سنتی، دندان به مقدار کمی تراشیده می شود و این امر به حفظ ساختار طبیعی دندان کمک می کند.

لکه پذیری پایین

لمینت های سرامیکی مقاومت بالایی به لکه و تغییر رنگ دارند. به همین دلیل فرد بدون دغدغه می تواند از تمامی مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی لذت ببرد.

تطبیق پذیری بالا

با توجه به اینکه در هنگام استفاده از لمینت سرامیکی قالب گیری انجام می شود،  می توان به طور همزمان چندین مشکل دندان را برطرف کرد. این امر برای لمینت های کامپوزیتی نیز قابل بسط است.

دوره نقاهت کوتاه

هر دو روش لمینت دندان،  به زمان کمی برای دوران نقاهت و ریکاوری نیاز دارند. زیرا  هر دو در دسته درمان های با واکنش تهاجمی کم قرار دارند.

افزایش اعتمادبنفس

دندان های زیبا نه تنها به لبخند جذابیت می بخشند، بلکه می توانند کل زیبایی صورت را نیز تحت تاثیر قرار دهند. از اینرو لمینت دندان موجب افزایش اعتماد بنفس و عزت نفس می شود.

لمینت دندان برای تمامی افراد گزینه ی مناسبی نیست؛ از اینرو قبل از اقدام با دندانپزشکان دلسوز و خبره مشورت کنید. در این صورت متوجه خواهید شد که لمینت دندان راهکار مناسبی برای شما هست یا نیست. در ادامه چارتی ارائه می شود که به شما کمک می کند درک بهتری از تفاوت های بین لمینت سرامیکی و کامپوزیتی داشته باشید.

مقایسه لمینت دندان کامپوزیتی و سرامیکی

کاربرد و مزایای لمینت دندان در شیراز

لمینت دندان در شیراز برای افرادی که دندان هایشان مشکلاتی همچون نامرتبی، زردی، شکستگی، ترک و کجی دارند، گزینه ی مناسبی است.  باید به این نکته دقت داشت که لمینت دندان گزینه ی مناسبی برای مشکلات و اختلالات دهانی حاد یا کجی و نامرتبی شدید دندان نیست. در مواردی از این نوع، باید از ارتودنسی یا سایر درمان های مشابه استفاده کرد.  اگر مشکلات ذکر شده در حد متوسط باشد، با انجام لمینت می توان لبخندی زیبا داشت.

با توجه به مطالب ذکر شده، لمینت دندان در شیراز دارای مزایای بیشماری است که در ادامه به صورت موردی به برخی از آنها اشاره می شود.

 • سفید و درخشان شدن دندان ها
 • مرتفع شدن تغییر رنگ حاصل از پرکردگی دندان
 • ترمیم ترک، شکستگی، لب پری و … دندان
 • تنظیم و اصلاح اندازه دندان ها
 • شکل دهی به دندان ها
 • برطرف کردن لکه های موجود بر روی دندان ها

تخفیف های لمینت دندان در شیراز

گاهی دندانپزشکان با جمله تبلیغاتی تخفیف لمینت دندان در شیراز، بیماران را وسوسه می کنند. اگرچه این قبیل تخفیف ها از نظر اقتصادی می تواند مقرون به صرفه باشد، اما نباید موجب غفلت شما از سایر گزینه ها و فاکتورهای مهم شود. لمینت دندان، تاثیر بسزایی در زیبایی صورت دارد. از طرف دیگر نقش ترمیمی نیز ایفا می کند. به همین دلیل باید به یک کلینیک معتبر و به تبع آن به دندانپزشکان متخصص و با تجربه مراجعه کرد.

لمینت دندان اگر توسط افراد غیر متخصص یا با مواد بی کیفیت و نامرغوب انجام شود، نه تنها زیبایی ظاهری را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه آسیب های جدی به لثه و دندان ها وارد می کند. کلینیک تخصصی” دندانپزشک برتر”، یک کلینیک معتبر و صاحب نام در حوزه دهان و دندان است. در این کلینیک دندانپزشکان متخصص و باتجربه مشغول به فعالیت هستند، همچنین از باکیفیت ترین مواد و مدرن ترین تجهیزات استفاده می شود. با مراجعه به “سایت دندانپزشک برتر” مشاهده خواهید کرد که نرخ لمینت دندان در این کلینیک بسیار ارزان و منصفانه است. در واقع با کاهش هزینه لمینت دندان، تخفیف کلی بر این خدمات اعمال شده است.

بهترین نوع لمینت  دندان در شیراز

نوع لمینت دندان در شیراز متاثر از فاکتورهای گوناگونی است که از جمله ی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روکش دندان در شیراز

 • شرایط دندان بیمار و نیاز او
 • بودجه در نظر گرفته شده برای لمینت دندان
 • انتخاب و سلیقه شخصی بیمار

مواد مورد استفاده در لمینت دندان، کیفیت و جنس های مختلفی دارند.  برخی از این مواد علاوه بر کیفیت بالا، ماندگاری زیادی نیز دارند. پرسلن و رزین کامپوزیت دو ماده متداول برای لمینت دندان هستند.

1-ونیرهای پرسلن

ونیرهای پرسلن یا ونیرهای چینی، پوسته های نازکی هستند که روی سطح جلویی دندان قرار می گیرند. این لمینت به صورت سفارشی و متناسب با ساختار دندان بیمار ساخته می شود.  از مهمترین ویژگی های آن می توان به دوام و مقاومت بالای آن اشاره کرد. از طرف دیگر این لمینت در برابر لک مقاوم است و رنگ پذیری از مواد غذایی ندارد. اگر از ونیرهای پرسلن به خوبی مراقبت شود، بیش از 15 سال دوام دارند. باید دقت داشت که قیمت این نوع از لمینت به مراتب گرانتر از لمینت های رزینی است.

2-لمینت های رزین

لمینت های رزین یا کامپوزیت ونیر، مواد رزینی هستند که به صورت مستقیم روی سطح دندان قرار می گیرند. این مواد که همرنگ دندان ها هستند، بر روی دندان ها قرار می گیرند و به آنها شکل می دهند. هزینه این نوع از لمینت، از ونیرهای چینی پایین تر است. با این وجود مقاومت لمینت های رزینی نیز کمتر است، به طوری که ممکن است به صورت مستمر نیازمند تعویض و ترمیم باشند. این کامپوزیت برای کسانی که عادت به دندان قروچه یا فشردن دندان ها به یکدیگر را دارند، گزینه ی مناسبی نیست؛ زیرا احتمال شکستگی آنها بالا است.

برای انتخاب مواد لمینت دندان در شیراز بهتر است در کنار ترجیحات شخصی و بودجه مورد نظر، به توصیه های دندانپزشک نیز توجه شود. مشورت با یک دندانپزشک مجرب و منصف می تواند به شما در داشتن یک انتخاب مناسب کمک کند.

هزینه ی لمینت دندان در شیراز سال (1403)

لمینت کردن دندان در شیراز در مقایسه با سایر خدمات دندانپزشکی به صرف هزینه ی بیشتری نیاز دارد. علت این امر به بالا بودن قیمت مواد لمینت و پیچیدگی روند ساخت آن بر می گردد. برای داشتن یک لمینت باکیفیت لازم است فاکتورهای موثر بر قیمت آن مورد توجه قرار گیرد. از جمله ی این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوع لمینت دندان
 • کشور سازنده
 • برند لمینت
 • تعداد دندان های نیازمند لمینت
 • مهارت و سابقه دندانپزشک
 • و…

لمینت موقت و دائم دندان در شیراز

در کلینیک” دندانپزشک برتر” تلاش شده است که نرج لمینت دندان با نرخ مصوب علوم پزشکی مطابقت کامل داشته باشد. این تطابق قیمتی، هیچ اثر منفی بر کیفیت کار و مواد لمینت نداشته است. در واقع این کلینیک به دنبال ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات با نازلترین قیمت است.

وجه تمایز متخصص لمینت دندان در شیراز

لمینت دندان، دارای ماهیت گرانی است و برای انجام آن باید وقت و پول زیادی خرج شود. از اینرو منطق حکم می کند قبل از اقدام، در خصوص بهترین متخصص لمینت دندان تحقیق شود. انتخاب بهترین دندانپزشک برای لمینت دندان ها  نه تنها در وقت و مال شما صرفه جویی می کند، بلکه شما را در مسیر درست و هوشمندانه ای قرار می دهد. هرچه شما اعتمادتان به دندانپزشک بیشتر باشد، حجم استرس و اضطرابتان نیز کمتر خواهد بود.

تخصص دندانپزشک لمینت دندان

متخصص لمینت دندان در شیراز یا متخصص ونیر دندان به صورت تخصصی در حوزه طراحی، ساخت و قرار دادن لمینت بر دندان آموزش دیده است. لمینت ها، پوسته نازک و همرنگ دندان هستند که بر روی سطح دندان چسبانده می شوند و ظاهر دندان ها را بهبود می بخشند.

تجربه و دانش متخصص لمینت دندان در حوزه دندانپزشکی زیبایی- ترمیمی است. از اینرو در روند کار خود علاوه بر تمرکز بر زیبایی دندان ها، در راستای برطرف کردن  مشکلات مختلف دندان اعم از ناهماهنگی ها، تغییر رنگ، ترک و … نیز تلاش می کند. اصولا متخصصان حوزه دندانپزشکی زیبایی، در حوزه های دیگر همچون سفید کردن دندان، بلیچینگ و ترمیم لثه نیز تخصص دارند.

لیست کامل دندانپزشکان شیراز را در سایت دندانپزشک برتر اینجا مشاهده نمایید.

بررسی شرایط بیمار

لازمه ی لمینت کردن دندان، بررسی کامل شرایط دهان و دندان بیمار است. همچنین لازم است هدف بیمار مد نظر قرار داده شود و متناسب با آن برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد. از طرف دیگر قبل از انجام لمینت یک مرحله به آماده سازی دندان ها اختصاص دارد. متخصص لمینت دندان به طور مستقیم با بیمار خود در تماس است و معاینات لازم را انجام می دهد. همچنین تطابق لمینت با ظاهر طبیعی دندان های بیمار و اثر آن بر ایجاد یک لبخند طبیعی و زیبا را بررسی می کند.

در نهایت باید گفت که متخصص لمینت دندان به واسطه دانش و تخصص خود می تواند ظاهر و عملکرد دندان ها را بهبود دهد. اگر قصد لمینت دندان در شیراز را دارید، بهتر است برای دستیابی به نتایج مطلوب، به “سایت دندانپزشک برتر” مراجعه کنید.

مشخصات بهترین لمینت کار دندان

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه می توان بهترین متخصص لمینت دندان در شیراز  را پیدا کرد. در پاسخ به این سوال برخی از ویژگی های بهترین لمینت کار دندان ذکر شده است که مطالعه آن به شما کمک می کند بهترین انتخاب را داشته باشید.

1-داشتن تجربه و تخصص کافی

لمینت دندان در دسته درمان های زیبایی – ترمیمی قرار دارد. از اینرو دارای حساسیت و ظرافت بالایی است. به طور مثال دندانپزشک متخصص باید بداند که بسته  به شرایط بیمار چه مقدار از مینای دندان آن تراش داده شود. گاهی با تراشیدن کم نیز می توان نیاز بیمار را برطرف کرد. اگر در این امر دقت نشود و مینای دندان بیش از اندازه تراشیده شود، مینا برای همیشه از بین خواهد رفت. از آنجایی که مینای دندان وظیفه ی نگهداری از دندان را بر عهده دارد، دندان بیمار دچار مشکلات متعددی می شود. به طوری که لازم است برای همیشه یک روکش بر روی آن قرار داده شود.  این مثال ساده به خوبی گویای اهمیت تخصص و مهارت دندانپزشک است. بنابراین در قدم اول تخصص و دانش دندانپزشک و اعتبار کلینیک را مورد بررسی قرار دهید.

2-اخلاق مدار بودن

در کنار تخصص، دندانپزشکان باید دلسوز بیماری باشند. از طرف دیگر شیوه رفتار و اخلاق دندانپزشک نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است. اخلاق مداری دندانپزشک موجب می شود که بیمار هزینه بیهوده و گزاف برای درمان ندهد. از طرف دیگر وجدان بیدار دندانپزشک باعث می شود که او در روند کار خود کوچکترین نقصی را نپذیرد و دلسوزانه کار کند.

3-استفاده از مواد باکیفیت

یک متخصص باتجربه و دلسوز از مرغوب ترین مواد اولیه و بهترین تجهیزات استفاده می کند. همین امر موجب افزایش کیفیت کار و اعتبار او می شود. برخی از دندانپزشکان هزینه مواد باکیفیت را از بیمار می گیرند، اما از مواد ارزان و بی کیفیت استفاده می کنند. دریافت حق الزحمه زیاد و ارائه یک کار بی کیفیت نشان از بی اخلاقی و بی وجدانی دندانپزشک دارد.

لمینت دندان در شیراز

آشنایی با لمینت متحرک دندان یا  روکش فوری

لمینت دندان می تواند از نوع متحرک یا اسنپ آن اسمایل باشد. این نوع لمینت، یک پلاک یا پوشش متحرک است که بر روی دندان ها قرار می گیرد و عیوب آنها همچون ترک، بد رنگی، بد شکلی و … را به صورت موقت می پوشاند. برای استفاده از لمینت متحرک دیگر نیاز به انجام جراحی با تراشیدن دندان ها نیست.  بنابراین این روش یک روش آسان اما موقت برای زیباسازی لبخند است.

لمینت دندان متحرک به دندان ها نمی چسبد، اما این به معنای جدا شدن راحت دندان ها در هنگام صحبت کردن یا غذا خوردن نیست. در ساختار این لمینت، فرورفتگی هایی وجود دارد که آن را بر روی دندان فیکس و ثابت می کند. با این وجود توصیه می شود شب در هنگام خواب این روکش ها جدا شوند.

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در شیراز را نیز میتوانید در سایت دندانپزشک برتر شیراز مشاهده نمایید.

لمینت فوری دندان و هزینه ی آن

قیمت لمینت فوری دندان در شیراز از قیمت لمینت ثابت پایین تر است. با این وجود قیمت آن متاثر از فاکتورهای زیر متغیر است.

 • وضعیت دندان ها
 • تعداد دندان ها
 • جنس مواد

مدت زمان ماندگاری لمینت متحرک

روکش های متحرک دندان می توانند چیزی بین دو تا پنج سال دوام داشته باشند. البته نحوه استفاده و شیوه مراقبت از آنها نیز بر مدت زمان ماندگاریشان موثر است. برای افزایش عمر لمینت متحرک باید به دستورالعمل های نگهداری آن پایبند بود. از طرف دیگر در حین تمیز کردن، باید مراقب بود که دچار خراش و شکستگی نشود.

فروش لمینت های متحرک در داروخانه ها

لمینت متحرک اگرچه جایگزین مناسبی برای لمینت های دائمی است اما آنها نیز باید با ساختار دندان ها تطابق داشته باشند. برخی از داروخانه ها اقدام به فروش یک قالب با سایز ثابت و خمیر قالب گیری (برای متناسب کردن قالب با ساختار دندان ها) کرده اند. استفاده از این نوع لمینت به هیچ عنوان توصیه نمی شود؛ زیرا لثه و دندان را دچار آسیب دیدگی های بسیار جدی می کند. برای سفارش لمینت های متحرک بهتر است به متخصص این حوزه مراجعه کنید.

مرکز تخصصی لمینت دندان در شیراز

دندان ها اگر چه در دسته اجزای پنهان صورت قرار دارند، اما تاثیر شگرفی بر زیبایی صورت می گذارند. به همین دلیل است که طیف وسیعی از مردم برای داشتن لبخندی زیبا به دندان های خود رسیدگی می کنند. خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های مختلفی را برای افزایش زیبایی دندان ها ابداع کرده است که یکی از آنها لمینت دندان است. با لمینت دندان در شیراز می توان نواقص دندان ها را برطرف کرد و لبخندی زیبا به صورت هدیه داد. با مراجعه به سایت دندانپزشک برتر شما می توانید در یک محیط امن و دوستانه و زیر نظر بهترین متخصصان، دندان های خود را لمینت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا