ایمپلنت

ایمپلنت زیگوماتیک در شیراز | راهنمای جامع ایمپلنت زیگوماتیک

آن دسته از افرادی که در ناحیه فک خود استخوان کمی دارند، می‌توانند نسبت به ایمپلنت دندان زیگوماتیک اقدام کنند. برخی افراد وجود دارند که استخوان فک آن‌ها دچار تحلیل شده است و نمی‌توانند در حالت عادی از ایمپلنت بهره ببرند. در این شرایط ایده‌آل‌ترین گزینه‌ای که برای آن‌ها وجود دارد، ایمپلنت زیگوماتیک در شیراز است. افراد مختلفی کاندید استفاده از این روش هستند و می‌توان شاهد مزایای گوناگونی از آن‌ها بود. در ادامه در سایت دندانپزشک برتر شیراز به صورت کامل‌تر به بررسی این روش ایمپلنت خواهیم پرداخت؛ پس همراه ما باشید.

ایمپلنت با روش زیگوماتیک چیست و چگونه انجام می‌شود؟

گاه به دلایل مختلفی افراد ممکن است دچار تحلیل لثه شده باشند. این افراد نمی‌توانند مانند سایر بیماران از روش ایمپلنت معمولی بهره ببرند. این افراد برای ایمپلنت دندان به پیوند استخوان نیاز خواهند داشت. این فرایند به زمان بیشتری نیاز دارد؛ به همین علت می‌توان از راه‌های جایگزین بهره برد. زیگوماتیک یک روش ایده‌آل به شمار می‌رود که برای اجرای آن دیگر نیاز نخواهد بود فرد پیوند استخوان داشته باشد. در این روش از استخوان قوی زیگوماتیک برای اتصال ایمپلنت بهره گرفته می‌شود. این روش جراحی به صورت تک مرحله‌ای انجام خواهد شد و فرد می‌تواند در مدت‌زمان کمتری به نتیجه برسد.

برای انجام ایمپلنت زیگوماتیک در شیراز در ابتدا نیاز است به فرد بی‌حسی موضعی تزریق شود. با این کار بیمار دیگر هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. حالا باید یک شکاف در موضع مربوطه ایجاد شود تا بتوان ایمپلنت را درون آن قرار داد. شکاف سینوسی ایجاد شده باید اندازه‌ای در حدود 5 تا 10 میلی‌متر داشته باشد. برای تشکیل حفره کوچک در استخوان زیگوماتیک به ابزاری تحت عنوان مته نیاز خواهد بود. حالا موضع کاملاً آماده است تا در ابتدا ایمپلنت و سپس اباتمنت قرار بگیرند. ازآنجایی‌که این کار با حساسیت بسیاری همراه است، حتماً باید از برترین متخصصان در راستای ایمپلنت بهره ببرید تا مشکلی به وجود نیاید.

مناسب‌ترین زمان برای استفاده از ایمپلنت دندان زیگوماتیک

یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که مطرح می‌شود این است چه زمانی باید از ایمپلنت دندان زیگوماتیک استفاده کنیم؟ در کل باید بگوییم اگر فرد استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت نداشته باشد، می‌تواند از پیوند استخوان بهره ببرد؛ اما با این حال یک سری شرایط وجود دارند که در صورت روبه‌رو شدن با آن‌ها می‌توانید به کلینیک مراجعه کنید تا از روش زیگوماتیک برای ایمپلنت بهره ببرید. در لیست زیر می‌توانید این شرایط را مشاهده کنید:

 1. اگر نتیجه کاشت ایمپلنت معمولی موفقیت‌آمیز نباشد، می‌توان روش زیگوماتیک را نیز امتحان کرد.
 2. گاهی اوقات ممکن است پیوند استخوان نتیجه خوبی نداشته باشد. در این شرایط نیز می‌توان از روش زیگوماتیک بهره برد.
 3. در لثه‌ها و دندان‌های بیماران شکاف کام به دلیل شرایطی که دارند تحلیل می‌روند. برای توان‌بخشی می‌توان از این روش استفاده کرد.
 4. همچنین گاهی اوقات به ایمپلنت فوری نیاز خواهد بود. در این شرایط نیز بهترین روش استفاده از زیگوماتیک است.

مزایا و معایب استفاده از ایمپلنت نوع زیگوماتیک

ایمپلنت زیگوماتیک مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. قبل از اینکه از این روش برای جبران دندان‌های از دست رفته خود استفاده کنید، نیاز است با آن‌ها آشنا شوید. در ابتدا بیایید نگاهی به مزایا بیندازیم که شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 1. در این روش دیگر نیازی نخواهد بود فرد از پیوند استخوان استفاده کند.
 2. حتی اگر استخوان‌ها دچار تحلیل شدید شده باشند نیز امکان استفاده از این روش وجود دارد.
 3. بسیاری از بیماران به دلیل شرایطی که دارند، نمی‌توانند از درمان‌های رایج بهره ببرند. در این شرایط زیگوماتیک بهترین گزینه خواهد بود.
 4. ایمپلنت زیگوماتیک این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید از 3 الی 4 دندان خود حمایت به عمل بیاورید؛ در حالی که در ایمپلنت‌های معمولی این تعداد به یک الی دو عدد کاهش پیدا می‌کند.
 5. همچنین درصد موفقیت این روش بالا است که یکی از برترین امتیازات به شمار می‌رود.

در کنار مزایا باید از معایب موجود نیز یاد کنیم تا با آگاهی کامل‌تری برای ایمپلنت آماده شوید. پاره شدن غشای سینوسی، آسیب عصبی و همچنین سینوزیت از جمله این معایب هستند. البته لازم به ذکر است برخی از این مشکلات به عدم مهارت دندانپزشک بر می‌گردد؛ به همین علت با مراجعه به سایت دندانپزشکان ایران می‌توانید از بهترین متخصص ایمپلنت یک وقت رزرو کنید.

مزایا و معایب روش زیگوماتیک

برآورد هزینه ایمپلنت مدل زیگوماتیک

یکی از مهم‌ترین مباحثی که قصد داریم به بررسی آن بپردازیم، هزینه لازم برای انجام ایمپلنت زیگوماتیک در شیراز است. به‌طورکلی نمی‌توان یک هزینه ثابت و مشخصی را بیان کرد؛ زیرا پارامترها و عوامل مختلفی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و روی افزایش یا کاهش هزینه‌ها تأثیر خود را می‌گذارند. در لیست زیر می‌توانید برخی از این فاکتورها را مشاهده کنید:

 1. کیفیتی که ایمپلنت دارد.
 2. برند و کشوری که تولیدکننده ایمپلنت هستند.
 3. میزان تخصصی که دندانپزشک شما دارد.
 4. ابزارهایی که حین جراحی استفاده می‌شوند.
 5. نوساناتی که در بازار وجود دارند.

میزان موفقیت ایمپلنت زیگوماتیک در شیراز

ایمپلنت دندان زیگوماتیک از جمله روش‌هایی به شمار می‌رود که آمار موفقیت در آن بالا است؛ به گونه‌ای که بر اساس تجربه‌ها 97 درصد از بیماران می‌توانند نتایج دلخواه خود را مشاهده کنند. با این حال عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند نتایج نهایی را دستخوش تغییر کنند. مهم‌ترین پارامتری که می‌توانیم از آن یاد کنیم، مهارت متخصص است. قاعدتاً هر چقدر میزان مهارت متخصص بیشتر باشد، به همان اندازه نیز احتمال موفقیت افزایش خواهد یافت؛ به همین علت برای اینکه خیالتان از این فرایند راحت باشد، پیشنهاد می‌دهیم حتماً از بهترین متخصصان در راستای ایمپلنت بهره ببرید.

سخن آخر

این روزها ایمپلنت تبدیل به یکی از برترین روش‌ها برای جبران دندان‌های از دست رفته شده است. گاهی اوقات استخوان افراد به اندازه‌ای قوی نیست که بتوانند از ایمپلنت دندان معمولی بهره ببرند. همچنین با پیوند استخوان نیز فرایند درمان طولانی می‌شود؛ به همین علت می‌توان از ایمپلنت زیگوماتیک در شیراز برای این کار بهره برد. این روش همراه با مزایا و معایب گوناگونی است که در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین آن‌ها را نام ببریم. اگر به دنبال کاهش عوارض احتمالی هستید، باید از برترین متخصص بهره ببرید.

منبع:cesaden.com

امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا