بلیچینگ

سفید کردن دندان با لیزر در شیراز

یکی از روش‌های نوین در زیبایی ظاهری، سفید کردن دندان است. این کار با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که از جمله آن‌ها می‌توانیم به لیزر اشاره کنیم. سفید کردن دندان با لیزر می‌تواند انتخاب مناسبی برای بسیاری از افراد باشد. به عنوان مثال اگر افراد دارای دندان‌های زرد رنگی هستند، می‌توانند نسبت به انجام این روش گام‌های لازم را بردارند. این دسته از خدمات زیبایی دندانپزشکی دارای مزایا و مراحل گوناگونی است که در ادامه به صورت کامل به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت؛ پس تا انتها با سایت دندانپزشک برتر شیراز همراه شوید.

آشنایی کلی با سفید کردن دندان با لیزر

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث تغییر رنگ دندان‌ها شوند. افزایش سن، مصرف دخانیات و تنباکو، استفاده از غذاها و خوراکی‌های دارای رنگدانه و… از جمله این پارامترها هستند. از آنجایی که دندان‌ها تأثیر بسیاری روی زیبایی دارند، به همین علت افراد به دنبال راهی برای جبران این تغییر رنگ هستند. سفید کردن دندان با کمک لیزر که به آن بلیچینگ دندان با لیزر هم گفته می‌شود، یکی از بهترین روش‌ها به شمار می‌رود و همراه با خود مزایای متنوعی دارد. همچنین برخی افراد با توجه به شرایطی که دارند، نمی‌توانند از این روش بهره ببرند؛ ازاین‌رو متقاضیان باید با یک متخصص دندانپزشک مشورت کنند تا متوجه شوند آیا این روش مناسب آن‌ها است یا خیر.

به طور کلی افرادی که به دنبال سفید کردن دندان با لیزر هستند، با مزایا و امتیازات مختلفی روبه‌رو خواهند شد؛ به همین علت اگر شما نیز در فکر استفاده از بلیچینگ با لیزر هستید، باید زمان کافی را به شناسایی این مزیت‌ها اختصاص دهید. در یک نگاه کلی مهم‌ترین مزایا شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • از آنجایی که در یک جلسه می‌توان با کمک لیزر دندان‌ها را سفید کرد و به نتایج قابل قبولی رسید، متقاضیان می‌توانند در زمان خود صرفه‌جویی کنند.
 • در صورتی که از بهترین متخصص در راستای سفید کردن دندان‌ها بهره گرفته شود، می‌توان شاهد ماندگاری بالای این روش بود. متقاضیان می‌توانند تا سه سال اثر این روش را روی دندان‌های خود مشاهده کنند.
 • این روش از زیبایی درد خاصی ندارد و شاهد کمترین میزان عوارض خواهید بود.
 • همچنین اگر بخواهیم به مقایسه این روش با سایر راهکارهای سفید کردن دندان بپردازیم، باید بگوییم که استفاده از آن مقرون‌به‌صرفه‌تر است و کمترین آسیب را به دندان‌های شما وارد خواهد کرد.

مزایای استفاده از لیزر برای سفید کردن دندان‌ها

مراحلی که باید پشت سر گذاشته شوند

برای سفید کردن دندان با لیزر در شیراز نیاز است متخصص مربوطه مراحل گوناگونی را پشت سر بگذارد. متخصص باید در انجام تمام مراحل دقت را چاشنی کار خود کند تا در انتها نتیجه قابل قبولی به دست بیاید. این مراحل شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • برای سفید کردن دندان‌هایتان نیاز است دهان شما باز بماند. دندانپزشک با قرار دادن یک محافظ پلاستیکی یا لاستیکی در دهانتان این کار را انجام خواهد داد.
 • برای بلیچینگ با لیزر به ژل سفیدکننده نیاز است. از آنجایی که این ژل ممکن است باعث تحریک و سوزش لثه شود، یک لایه محافظتی باید روی لثه‌ها قرار داده شود.
 • حالا متخصص باید با نهایت دقت ژل را روی دندان‌های شما بگذارد.
 • این ژل نیاز به فعال شدن دارد که بدین منظور به حضور لیزر قلم مانند نیاز است.
 • زمانی که لیزر به سطح دندان تابیده می‌شود، باعث کف کردن ژل خواهد شد. زمانی که ژل کف می‌کند، لکه‌ها نیز به مرور از بین می‌روند.
 • برای تأثیرگذار بودن این روش، نیاز است ژل برای چندین دقیقه روی دندان‌های شما باقی بماند. سپس دندانپزشک بر اساس صلاحدید خود نسبت به جداسازی آن با کمک مکنده اقدام خواهد کرد. البته لازم به ذکر است برای اینکه بتوانید به رنگ ایده‌آل مد نظر برسید، متخصص چندین بار مراحل گفته‌شده را باید تکرار کند.
 • بعد از اینکه تمامی مراحل چندین بار تکرار شدند، دهان شما شستشو داده خواهد شد. همچنین لایه محافظتی نیز جدا می‌شود.

بررسی ماندگاری بلیچینگ دندان با لیزر

سفید کردن دندان با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است؛ اما یکی از ماندگارترین گزینه‌ها استفاده از لیزر به شمار می‌رود. افرادی که به دنبال بلیچینگ دندان با لیزر هستند، همواره درباره ماندگاری آن سؤالاتی را می‌پرسند. به طور کلی این روش در مقایسه با روش‌های خانگی از ماندگاری و دوام بیشتری برخوردار است و می‌توانید شاهد اثرات آن در بازه 3 ماهه تا 3 ساله باشید؛ اما نکته مهمی که وجود دارد این است عوامل و پارامترهای مختلفی می‌توانند روی افزایش یا کاهش میزان ماندگاری تأثیر خود را بگذارند؛ از جمله:

 • عادت‌ها و سبک زندگی که هر فرد دارد.
 • نوع ژل سفیدکننده‌ای که استفاده می‌شود.
 • لیزری که برای سفید کردن به کار گرفته می‌شود.

برای اینکه ماندگاری این روش را طولانی کنید، باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید. به عنوان مثال با محدود کردن مصرف دخانیات و تنباکو شاهد ماندگاری بیشتری خواهید بود. در کنار این موضوع پیشنهاد می‌دهیم از مصرف نوشیدنی‌ها و خوراکی‌هایی که باعث لکه‌دار شدن دندان‌ها می‌شوند، دوری کنید.

مراقبت‌های قبل و بعد از سفید کردن دندان با استفاده از روش لیزر

برای اینکه بتوانید بهترین نتایج را از سفید کردن دندان با لیزر در شیراز بگیرید، نیاز است به یک سری از نکات توجه کنید. به عنوان مثال قبل از اینکه به کلینیک مراجعه کنید، حتماً تغذیه خوبی داشته باشید؛ زیرا تا مدتی باید از جویدن غذاهای سفت پرهیز کنید. البته تا نیم ساعت قبل از بلیچینگ نیز نباید چیزی مصرف کنید. این کار برای جلوگیری از نرم شدن مینای دندان است. شستشو و تمیز کردن دندان‌ها با کمک مسواک و نخ دندان را نیز فراموش نکنید. همچنین یک سری از نکات مراقبتی وجود دارند که بعد از سفید کردن دندان‌هایتان باید به آن‌ها توجه داشته باشید؛ از جمله:

 • محافظت درست از دندان‌ها با کمک مسواک زدن و نخ دندان کشیدن
 • اجتناب از نوشیدن مایعات رنگ‌دار حداقل تا دو ساعت بعد از سفید کردن دندان‌ها
 • عدم مصرف غذاهای اسیدی و تیره‌رنگ

جمع بندی

امیدواریم لیست سفید کردن دندان با لیزر در شیراز مورد توجه شما واقع شده باشد.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا